W Depistudio wykonujemy depilację laserową dowolnych obszarów. W naszej ofercie znajduje się między innymi depilacja: bikini, pach, twarzy, nóg czy pleców. To oszczędność czasu, zmartwień oraz brak podrażnień i wrastających włosków!


Depilacja Laserowa – Dlaczego powinnaś wybrać właśnie nas

depilacja laserowa

Przed wizytą przeprowadzamy bezpłatną konsultację, podczas której dowiesz się między innymi o przeciwskazaniach do zabiegu oraz zaleceniach, które umożliwią utrzymanie efektu na dłużej. Jeśli wstrzymujesz się przed wykonaniem depilacji laserowej ze względu na ból – możesz o tym zapomnieć! Innowacyjny sprzęt z certyfikatem medycznym oraz wieloletnie doświadczenie personelu sprawią, że będziesz chciała wracać do salonu z przyjemnością. Możesz mieć pewność, że zabieg będzie komfortowy, bezpieczny, skuteczny i bezbolesny.


Jak działa laser?

Zasada działania lasera polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła laserowego. W trakcie zabiegu jakim jest depilacja laserowa, przenikająca w głąb skóry wiązka energii jest pochłaniana przez melaninę (barwnik) i zamieniana na ciepło (następuje uszkodzenie macierzy włosa). Energia wytwarzana przez laser jest absolutnie bezpieczna i nie wpływa na funkcje organizmu.

Chłodzenie jest jednym z najważniejszych czynników bezpiecznego i skutecznego zabiegu, gdyż nie tylko włos, ale i naskórek zawiera melaninę i absorbuje energię światła. Najbardziej efektywną metodą chłodzenia jest tzw. chłodzenie aktywne, poprzez stały kontakt z zimnym obiektem dobrze odprowadzającym ciepło ze skóry. Komórki mieszka leżą na głębokości ok. 1-3 mm w głębi skóry. Wystarczający do ich zniszczenia wzrost temperatury wymaga czasu 0.2-1 sek., a chłodzenie aktywne w tym czasie pozwala utrzymać skórę w bezpiecznej temperaturze.

Zespół bardzo mocnych diod zastosowanych w naszym laserze jest jednym z kluczowych elementów, który pozwala bezboleśnie usunąć włosy. Włosy przechodzą przez trzy fazy wzrostu – wzrostową, przejściową i spoczynkową. Laser, którego używamy, służy do usuwania włosów znajdujących się w fazie wzrostowej. Zabiegi wykonywane są w kilku seriach z uwagi na to, że włosy nie rosną równo i jednocześnie. Liczba koniecznych zabiegów dla uzyskania trwałego i znaczącego efektu jest ustalana indywidualnie w zależności od klienta i miejsca zabiegu. Skóra staje się całkowicie gładka, a włoski przestają odrastać. Po około pół roku należy wykonać zabiegi przypominające.


pakiety

 

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Depilacji laserowej, nie mogą poddawać się kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. Ograniczeniem są również różnego rodzaju choroby skóry, w tym: bielactwo, łuszczyca, rybia łuska oraz zmiany wirusowe takie jak opryszczka, brodawka, czy kurzajka. Istotnym czynnikiem wykluczającym, jest także choroba nowotworowa. Jednym z przeciwskazań do depilacji laserowej jest także stosowanie leków i ziół światło uczulających, np. dziurawca, nagietka, skrzypu polnego, szałwii, czy bratka, przynajmniej na 2 tygodnie przed zabiegiem. W przypadku przechodzenia terapii retinoidami, konieczna będzie półroczna przerwa między jej zakończeniem, a momentem przeprowadzenia depilacji. Nie zaleca się również poddawać zabiegowi depilacji, w czasie kiedy przyjmuje się antybiotyki – mają one właściwości światło uczulające. Ponadto organizm w czasie kuracji antybiotykowej jest osłabiony i trudno jest przewidzieć jego reakcje.

 

Przed zabiegiem

 • Bezpośrednio przed zabiegiem zgól włosy w miejscu depilacji jednorazową maszynką. Na 4-8 tygodni przed depilacją laserową zrezygnuj z depilatora, wosku i wyrywania włosków pęsetą, aby nie wyrywać cebulki włosa.
 • Przed zabiegiem wypij ok. 2 litry wody mineralnej. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry.
 • Na tydzień przed depilacją laserową nie peelinguj skóry w miejscu zabiegu. Zrezygnuj z opalenizny na 2-4 tyg. przed depilacją laserową i stosuj się do przeciwwskazań.

Po zabiegu

 • Przez min. 3 tygodnie nie opalaj miejsca, w którym wykonywana była depilacja laserowa. W tym okresie stosuj kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.
 • Aby efekty były najlepsze kolejny zabieg wykonaj za min. 4 tygodnie.
 • Po depilacji twarzy nie stosuj makijażu, ponieważ może on podrażnić skórę.
 • Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nóg i okolic bikini załóż lekkie, zwiewne ubranie. Zrezygnuj z obcisłych legginsów czy uciskających rajstop.
 • Preparaty o działaniu złuszczającym (peelingi) wykonaj min. po 2 tygodniach od zabiegu depilacji.
 • Naturalnym objawem po zabiegu depilacji laserowej jest chwilowy obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru. Wszystkie te objawy są naturalne i powinny ustąpić maksymalnie po kilku dniach! W tym czasie traktuj skórę delikatnie:
 • Używaj żelu bezmydłowego, toniku lub mleczka bezalkoholowego. Możesz przemyć depilowany obszar czystą wodą.
 • Nie stosuj dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej pach.
 • Możesz użyć zasypki, kremu lub maści Alantan, Bepanthen czy Dermopanten.
 • Delikatnie osuszaj skórę, nie trzyj i nie drażnij inny sposób.

Podstawowe informacje:

 • Czas trwania zabiegu: 20-90 min. (w zależności od strefy)
 • Rekomendowana ilość zabiegów: 6-10
 • Cel: trwała redukcja włosków